Resim 2

TÜRKİYE’NİN KÜRESEL GÜCÜYÜZ

Değerli üyelerimiz,

Konfeksiyon yan sanayi sektörü, gelişmişliği, teknolojik altyapısı ve büyüklüğüyle ülkemizin en önemli değerlerinden biridir. Uzun yıllara dayanan tecrübesi ve bilgi birikimi ile dünyada da saygın ve etkin bir yere sahiptir. Hazır giyim sektörünün gelişmesine eşgüdümlü olarak ilerleyen sektörümüz gerçekleştirdiği net ihracatıyla küresel çapta bir güç haline dönüşmüştür. Bu açıdan ülkemiz hazır giyim ve konfeksiyon firmalarını rakiplerinden ayıran bir unsur olmakla beraber ülke ekonomisine ve istihdamına da büyük katkılar sunmaktadır.

Kuşkusuz böylesine etkili ve güçlü bir sanayi dalının kendisini ifade edebilmesi ve hak ettiği yere ulaşması oldukça önemlidir. Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana bu olguyu hayata geçirmek ve konfeksiyon yan sanayi sektörünü daha da ileriye taşımak adına var gücümüzle çalışıyoruz. Bir yıl içerisine sayısız toplantı, görüşme ve ziyaret sığdırırken ortaya koyduğumuz trend&inovasyon etkinliği, aksesuartalebim.com projesi, ortak akıl toplantıları, katıldığımız fuarlar ve indirim anlaşmaları ile sektörümüzü tanıtmaya ve geliştirmeye devam ediyoruz. Sektör içi iletişimi arttırmak ve bu sayede projelere katılımı arttırmayı hedeflerken bu alanda sürekli yenilik ve iyileştirmeler yapıyoruz. Ülkemizin ve dünyanın güçlü hazır giyim markalarıyla konfeksiyon yan sanayi sektörümüzün mensuplarını bir araya getiriyor ve sorunlarımızı dile getiriyoruz. Bu yıl ikincisini gerçekleştireceğimiz Trend ve İnovasyon etkinliğimiz için çalışmalarımızı bir yıl öncesinden başlatmış bulunuyoruz. Bu yıl çok daha renkli geçmesini planladığımız etkinlik umarım büyük bir coşkuyla hayata geçer. Yine hazır giyim firmalarının aksesuar taleplerine dönük hazırladığımız web sitemiz aksesuartalebim.com ‘da geleceğe dönük önemli projelerimizdendir. İnanıyorum ki önümüzdeki süreç konfeksiyon yan sanayi sektörünün çok daha başarılı olduğu bir dönemi de beraberinde getirecektir.

Yönetimde şeffaflık ilkesinden hareketle gerçekleştirdiğimiz faaliyet ve projelerle ilgili altı ayda bir yayınladığımız bir bülteni de Nisan başında sizlere ulaştırmış olacağız. Değerli katılımlarınızla çok daha güçlü bir KYSD ve çok daha güçlü bir Konfeksiyon Yan Sanayi sektörü hedefimizle geleceğe yürürken sizlere de iş hayatınızda eşsiz başarılar dilerim.

Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr.Murat Özpehlivan, PhD

 

GEÇMİŞ YAZILAR

Geçmiş Yazılar